menumoj-koszyk

LOGOWANIE

X

Nowe kontoZapomniałem hasła!
TEL. 42 239 41 77

Akcesoria fotograficzne

Zarówno amatorzy fotografii jak i zawodowi fotograficy znajdą coś dla siebie wśród szerokiej gamy akcesoriów. W ofercie m.in. paski i gripy ułatwiające prace z aparatem, wygodne muszle oczne, chroniące wyświetlacz osłony LCD, osłony przeciwsłoneczne i pokrowce na obiektywy, wężyki spustowe, piloty radiowe i piloty na podczerwień do wyzwalania migawki, fotocele, kostki oraz przewody synchronizacji. Oprócz tego znaleźć można pierścienie pośrednie, pierścienie odwrotnego mocowania, tuleje redukcyjne, filtry szare, UV, podczerwieni i polaryzacyjne oraz reduktory umożliwiające montaż filtrów o innej średnicy niż mocowanie w obiektywie. Pośród wielu produktów warto zwrócić uwagę na bardziej nietypowe akcesoria, jak poziomica 2D i 3D, precyzyjna lupa oraz kilka modeli profesjonalnych przyssawek do szyb przeznaczonych do mocowania aparatu i akcesoriów na płaskiej powierzchni. Do pracy w terenie przyda się funkcjonalny pokrowiec przeciwdeszczowy na aparat lub kamizelka reporterska.

Dodatkowa karta pamięci

Wysokiej jakości zdjęcia wykonywane nowoczesnymi aparatami cyfrowymi są dość dużymi plikami, dlatego warto mieć przy sobie dodatkowe karty pamięci, dzięki którym nie będziemy musieli martwić się, że braknie nam miejsca na kolejne zdjęcia. Najlepsze będą karty o dużej pojemności, optymalne to 4 GB lub 8 GB. Należy też pamiętać o tym, aby karta była odpowiedniego typu oraz o takiej pojemności, którą nasz aparat na pewno obsłuży.

Filtry fotograficzne

Filtry są jednymi z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów fotograficznych. Pozwalają przede wszystkim zmienić uwieczniany obraz przed zarejestrowaniem go przez matrycę lub błonę aparatu. W zależności od zastosowanego filtra możemy osiągnąć różne efekty, które sprawią, że będzie ono wyglądało lepiej i ciekawiej. Pozwalają zmienić kolorystykę, dodać efekty wizualne. Filtr polaryzacyjny eliminuje odblaski w przypadku błyszczących powierzchni, jak woda czy szkło, zwiększa nasycenie barwy nieba i podkreśla biel chmur, a także poprawia ogólną kolorystykę i kontrast. Warto pomyśleć także o filtrach ochronnych, które chronią delikatną powierzchnię obiektywu przed mechanicznym uszkodzeniem oraz przed promieniowaniem UV.

Zapasowy akumulator lub baterie oraz ładowarka

Większość aparatów cyfrowych zasilana jest akumulatorem litowo ? jonowym, natomiast aparaty kompaktowe oraz większość zewnętrznych lamp błyskowych zasilana jest ogniwami typu AA, czyli popularnymi paluszkami. Gdy wybieramy się z aparatem na wycieczkę, nie możemy pozwolić sobie na to, że braknie nam „prądu”, przez co nie będziemy mogli robić kolejnych zdjęć. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli ze sobą zapasowe źródło zasilania ? dodatkowy akumulator czy też akumulatorki lub baterie AA, zależnie od potrzeb naszego sprzętu. Warto mieć ze sobą także wydajną ładowarkę do akumulatorów.

Pilot na podczerwień

W przypadku lustrzanek wyposażonych w czujnik IR przyda nam się także kompatybilny pilot na podczerwień. Dzięki niemu możliwe będzie zdalne wyzwalanie aparatu. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim ustawieniu, które pozwoli dobrze wycelować pilotem w czujnik znajdujący się na frontowym panelu lustrzanki.

Zaślepki do aparatu

Zaślepka, nazywana także dekielkiem, ma za zadanie chronić obiektyw lub filtr przed brudem, kurzem, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiednio dobrana mocno trzyma się obiektywu, przez co nie jest w stanie spaść samoczynnie. Niektóre zaślepki można zakładać nawet na obiektywy z osłoną przeciwsłoneczną.

Futerały do obiektywów

Wysokiej jakości futerały na obiektywy wykonane są z trwałych materiałów i mają miękko wyściełane wnętrze. Dzięki temu chronią obiektyw przed kurzem, brudem, wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. W zależności od modelu, pokrowce można także przypiąć do torby, plecaka lub kamizelki, dzięki czemu będą łatwo dostępne. Mają też regulowane paski, dzięki którym mogą być noszone na ramieniu jak torba.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz liczne przydatne akcesoria foto: do aparatów , do statywów, obiektywów, filtrów i nie tylko. Zapraszamy!

Kontakt
kontakt-telefonicznytelefon:42 239 41 77
JAK DO NAS TRAFIĆ:Sklep fotograficzny
Łódź, Pomorska 41
PN-PT: 8:30 - 16:30
SB/ND: nieczynne
kontakt-mailowyemail:panel@freepower.pl
KORESPONDENCJAFreepers Spółka Cywilna
90-203 Łódź, ul. Pomorska 41
NIP: 7251953528
KONTO BANKOWE (Money transfer data):PKO BP: 34 1020 1068 0000 1202 0370 8740 - przelewy krajowe, PLN PKO BP: PL 25 1020 1068 0000 1102 0370 8757 - zagraniczne, EURO currency
BIC/SWIFT CODE: BPKOPLPW
FREEPERS S.C., Pomorska 41
Numer konta PKO BP (krajowe): 34 1020 1068 0000 1202 0370 8740
Numer konta PKO BP (zagraniczne, EURO money transfer): PL 25 1020 1068 0000 1102 0370 8757 - BIC/SWIFT CODE: BPKOPLPW
PŁATNOŚCI:platnosc-visaplatnosc-mastercardplatnosc-paypalplatnosc-imoje
DOSTAWA:dostawa-fedexdostawa-upsdostawa-pocztapolskadostawa-paczkomatydostawa-dpd
WSPÓŁPRACUJEMY:studio-evilbanana-logo