menumoj-koszyk

LOGOWANIE

X

Nowe kontoZapomniałem hasła!
TEL. 42 239 41 77

Video

Współczesne lustrzanki umożliwiają nam również filmów w bardzo wysokiej jakości. Jednak żeby filmowanie przy pomocy aparatu było możliwe i przebiegało, jak należy, konieczne jest wyposażenie się w potrzebne do tego akcesoria. Znajdą się wśród nich: lampy oświetlenia LED oraz profesjonalne statywy z głowicą olejową z udźwigiem nawet do 20kg. Oprócz tego niezbędne w pracy z większą ilością akcesoriów będą brackety oraz kostki do mocowania. Do lamp LED przydadzą się także wrota kierunkowe, aby nadać światłu odpowiedni kierunek lub zestaw paneli, który odpowiednio światło rozproszy lub zmieni jego barwę.

Mikrofony zewnętrzne

Rejestratory dźwięku w lustrzankach są niestety dość słabe, dlatego do nagrywania filmów konieczny jest zewnętrzny mikrofon. W zależności od modelu oraz wymagań danego sprzętu, mikrofon można podłączyć do gniazdka mini-jack, na złącze gorącej stopki lub też poprzez inne specjalne rozwiązanie.

Wizjery na ekran

Wizjer nakłada się na ekran aparatu za pomocą specjalnych zatrzasków, rzepów lub też mocowania magnetycznego. Korzystanie z wizjera pozwala uzyskać znacznie większy obraz, dzięki czemu znacznie łatwiej jest nam go dokładnie kontrolować również w pełnym słońcu, a także zmieniać kąt filmowania, gdy pojawi się taka potrzeba.

Filtry polaryzacyjne i szare

Zadaniem filtra polaryzacyjnego jest przepuszczanie jedynie tych fal świetlnych, które drgają w jednej płaszczyźnie. Pozwoli fotografować niebo bez efektu prześwietlenia oraz usunąć refleksy na wodzie i szkle. Filtry szare, które zakłada się na obiektyw, powodują, że wpada do niego mniej światła. Filtry te występują w wersjach okrągłych, prostokątnych i z możliwością zmiany ilości zatrzymywanego światła.

Slidery

Slider to specjalna szyna, dzięki której możemy przesuwać aparat wzdłuż jednej osi, co pozwala uzyskać bardzo profesjonalny efekt. Przy użyciu slidera można umieścić aparat zarówno na ziemi, jak i na statywie.

Lampa LED

Odpowiednia lampa dobrze oświetli nam obraz, ale jednocześnie nie prześwietli go. Oświetlenie LED będzie bardzo przydatne podczas filmowania po zmroku lub też w sytuacjach, kiedy zbyt mała ilość światła naturalnego uniemożliwia uzyskanie satysfakcjonującego obrazu.

Statywy video

Do filmowania potrzebny będzie również odpowiedni statyw. Tutaj należy wybrać wysokiej jakości statyw z aluminium lub naprawdę twardych i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Musi mieć także odpowiedni udźwig, by utrzymać lustrzankę. Warto zwrócić uwagę na znajdującą się między trójnogiem rozporę, która będzie dodatkowo stabilizować nogi statywu. Ważne jest także, aby statyw był wyposażony w szybkozłączkę, która umożliwi szybkie zamocowanie aparatu.

Rigi

Rig jest alternatywą dla statywu, pozwalającą oprzeć aparat na barku. Jest to system będący szczególnie dobrym rozwiązaniem podczas filmowania scen w ruchu, kiedy konieczne jest podążanie za filmowanym obrazem. Zaletą tego rozwiązania jest chociażby odciążenie mięśni, co jest bardzo ważne w przypadku dość ciężkiego sprzętu. W rezultacie filmowanie jest przyjemniejsze.

Baterie i karty pamięci

Do filmowania potrzebne będą także dodatkowe akumulatory lub baterie, dzięki którym będziemy mieli pewność, że nie braknie nam zasilania podczas nagrywania filmów, co skutecznie uniemożliwi nam dalszą pracę z aparatem. Nie bez znaczenia będzie także dodatkowa pamięć, która bezproblemowo zmieści nagrywany film. Warto pomyśleć także o zasobniku na akumulatorki, dzięki któremu zapasowe źródło energii będziemy mieli zawsze pod ręką.

Monitory podglądowe

Monitor podglądowy umożliwia komfortowy podgląd obrazu oraz odsłuch dźwięku podczas nagrywania filmów aparatami fotograficznymi z funkcją filmowania. Pozwala zobaczyć nagrany materiał w lepszej jakości i rozdzielczości niż w przypadku małych i nieostrych wyświetlaczy aparatów oraz monitorów kamer.

W naszym sklepie internetowym także fascynaci filmowania znajdą coś dla siebie wśród akcesoriów video. Poza wyżej wymienionymi elementami oferujemy także krany kamerowe, stabilizatory, kamery sportowe HD, kamery na kask oraz akcesoria GoPro. Zapraszamy!

Kontakt
kontakt-telefonicznytelefon:42 239 41 77
JAK DO NAS TRAFIĆ:Sklep fotograficzny
Łódź, Pomorska 41
PN-PT: 8:30 - 16:30
SB/ND: nieczynne
kontakt-mailowyemail:panel@freepower.pl
KORESPONDENCJAFreepers Spółka Cywilna
90-203 Łódź, ul. Pomorska 41
NIP: 7251953528
KONTO BANKOWE (Money transfer data):PKO BP: 34 1020 1068 0000 1202 0370 8740 - przelewy krajowe, PLN PKO BP: PL 25 1020 1068 0000 1102 0370 8757 - zagraniczne, EURO currency
BIC/SWIFT CODE: BPKOPLPW
FREEPERS S.C., Pomorska 41
Numer konta PKO BP (krajowe): 34 1020 1068 0000 1202 0370 8740
Numer konta PKO BP (zagraniczne, EURO money transfer): PL 25 1020 1068 0000 1102 0370 8757 - BIC/SWIFT CODE: BPKOPLPW
PŁATNOŚCI:platnosc-visaplatnosc-mastercardplatnosc-paypalplatnosc-imoje
DOSTAWA:dostawa-fedexdostawa-upsdostawa-pocztapolskadostawa-paczkomatydostawa-dpd
WSPÓŁPRACUJEMY:studio-evilbanana-logo